راهنمای گردشگری

راهنمای گردشگری

هر چه قدر که سخت افزارهای هر سفری چون انتخاب پرواز ها ، اتومبیل ها ، هتل ها و حتی همراه داشتن پول کافی  ، مهم است اما راه و روش دانستن و استفاده از این ابزارها به بهترین شکلها برای به دست آوردن بیشترین لذت ممکن نسبت به علاقه هایتان تعریف گردشگری و شاید سفر است .

شاید بسیاری از دوستان به طور ذاتی و یا بر حسب تجربه راه و روش لذت بردن از سفرها را به بهترین نحو آموخته اند و نیازی به دانستن انواع گردشگری و بررسی جزئیات آن نداشته باشند . اما همیشه مطالعه و بیشتر دانستن سبب آن می شود که دریچه های جدیدی را به تجربه های گذشته خود پیدا کنیم و در مورد سفر هم جذابیتهای تازه ای را کشف کنیم .

سفر اولی ها باید همیشه به یاد داشته باشند که سفر اول مهمترین سفر برای هر شهری است که می خواهند سالها به آن سفر کنند و از دیدن همیشگی آن لذت ببرند . اگر غیر از این پیش برود به حتم شنیده اید که شخصی یا اشخاصی با شهر یا کشوری بعد از سفر برای مسافرت مجدد به آن مشکل دارند . طبیعتا این گروه در گروه سفر اولی هایی قرار می گیرند که نتواسته اند ارتباط صحیحی با مقصد سفر ایجاد کنند . سفر اولی ها کافیست در سفر اول تلاش زیادی برای دیدن همه جا و همه چیز نکنند . چند مقصد گردشگری آسان را انتخاب کرده و دقایق زیادی از سفر را به دیدن و تماشا کردن فرهنگ ، تاریخ و جذابیتهای دوست داشتنی آن شهر کنند،  به جای هیاهوی زیاد در رفتن به این یا آن مرکز خرید یا تماشای همه مکانهای دیدنی بدون توقف !

چند نکته :
- پول اضافی به همراه داشته باشید
- حداقل بار را با خود به سفر بیاورید
- از ترس دوری کنید و خجالتی نباشید
- یاد گرفتن ده کلمه ابتدایی به زبان شهر مقصد ( سلام - متشکرم - می خواهم - نمی خواهم - بله - نه - پیاده می شوم - می روم - نمی روم - خدانگهدار )
- اطلاع از مسیرهای حمل و نقل عمومی شهر و کشور مورد نظر
- حفظ بودن شماره پاسپورت و داشتن تصویری از آن در موبایل خود
- استفاده از تاکسی های اینترنتی تا جای ممکن مثل uber یا در ترکیه bitaxi
- خرج کردن پولها بر اساس واحد پولی کشور مقصد و نه دلار یا یورو
- یادگیری اعداد به زبان کشور و مقصد و یا تسلط بر اعداد انگلیسی
- دانستن شماره ارتباط با توریستهای هر کشور به طور مثال راهنمای فارسی زبان در ترکیه با شماره ۱۵۷
- خرج نکردن قسمتی از پول سفر تا لحظه سوار شدن به هواپیمای برگشت
- استفاده از سایتها و صفحات مجازی معتبر برای گرفتن اطلاعات و راهنمایی های گردشگری