بهترین مناطق گردشگری استانبول

مناطق گردشگری استانبول

شهر بزرگ استانبول با قرار گیری در دو قاره اروپا و آسیا و هزاران سال تاریخچه غنی ، شهری فرهنگی و با اصالت است . استانبول یکی از سه شهر توریستی جهان به شمار می آید و سفر به آن حتی برای یک بار در طول زندگی ، برای شما خاطره انگیز و فراموش نشدنی خواهد بود .

یکی از دلایل مهمی که لازم است شما حتما به استانبول سفر کنید ، موقعیت جغرافیایی آن و پایتخت بودن آن در سه امپراطوری بزرگ رم ، بیزانس و عثمانیست که تار و پود استانبول را به گنجی تمام نشدنی تبدیل کرده است . اگر قرار بود برای دنیا یک پایتخت انتخاب کنیم قطعا استانبول یکی از انتخاب های برتر می بود و شانس زیادی برای برنده شدن می داشت .

در این سری از نوشته ها قصد داریم اطلاعات گردشگری و جذاب در مورد استانبول را برای افرادی که قصد سفر به این شهر را دارند و یا می خواهند تجربه متفاوتی از سفر به این شهر زیبا داشته باشند را با شما به اشتراک بگذاریم تا با اطلاعات بیشتر به استانبول سفر و یا زندگی کنید و از این تصمیم خود نهایت لذت را ببرید .

برای صرفه جویی در هزینه ها و از آن مهم تر حفظ کیفیت با هر بودجه ای در سفر و البته برنامه ریزی بهتر ، پیشنهاد می کنیم از هتل ها و تورها ی اکسترا برای خلق تجربه متفاوت استفاده کنید.

همچنین می توانید از اطلاعات گردشگری که در این قسمت برای شما در نظر گرفته شده بهره بگیرید .

مناطق گردشگری استانبول

قایق سواری در تنگه بسفر

یکی از بهترین قسمت های استانبول گردی قایق سواری و کروز سواری در تنگه بسفر است. شما می توانید هم در روز و هم در شب با سوار شدن بر قایق ها و کشتی های کروزی که ایستگاه های آنها در بیشتر مناطق ساحلی دیده می شود از دیدن تنگه و برنامه هایی که روی این کشتی ها برگزار می شود لذت ببرید.

می توانید با اجاره کروزهای دریایی در گروه های چند نفره برای مدیریت هزینه آن ، به قایق سواری در تنگه زیبای بسفر و دریای مرمره بپردازید و در فصلهای گرم سال از کروزها برای شنا کردن اختصاصی در قلب دریا استفاده کنید و سفری رویایی و لوکس را بسازید . می توانید از سواحل ببک و امینونو و تارابیا ، قایق های خصوصی کوچک را اجاره کنید .

هتل های مرکوری بسفر ، شانگری لای بسفر ، سوییس اتل ، ویندهام گرند ، کنراد، مارامارای تکسیم و هتل لوکس رافلسدید بسیار خوبی به تنگه بسفور دارند که لذت سفر شما را دو چندان می کند.

قیمت بلیط برای سوار شدن به این کروزهای مسافری بزرگ از 12 لیر تا 25 لیر متفاوت است و می توانید قیمت و ساعت دقیق حرکت آنها را از طریق تماس با پشتیبانی اکسترا به دست آورید.