قوانین جدید حق شهروندی ترکیه

با توجه به رشد روز افزون مهاجرین در ترکیه ، دولت  قوانین جدیدی را برای سهولت گرفتن حق شهروندی  اعتباع خارجی  تصویب نموده است .


بر اساس اصلاح قانون اعطای شهروندی ترکیه که در روزنامه رسمی کشور در پایان ماه سپتامبر سال ۲۰۱۸ میلادی منتشر شد ، شرایط لازم برای کسب حق شهروندی ترکیه برای اتباع خارجی تسهیل گردید. در قوانین جدید چند روش برای گرفتن حق شهروندی ترکیه تدبین گردیده است .


۱- طبق قوانین جدید به اتباع خارجی که در ترکیه اقدام به سرمایه‌ گذاری مستقیم حداقل با مبلغ 500 هزار دلار نمایند ، امتیاز حق شهروندی داده می‌شود در حالی که این میزان قبل از این تاریخ به مبلغ 2 میلیون دلار بوده است .
۲- حداقل قیمت خرید املاک و مستغلات در راستای اخذ حق تابعیت کشور ترکیه از 1 میلیون دلارآمریکا به 250 هزار دلار کاهش یافت . در نهایت به اتباع خارجی که در ترکیه اقدام به سرمایه‌ گذاری به صورت غیر منقول و ملکی با مبلغ 250 هزار دلار بنمایند ، حق شهروندی اعطا می شود .
۳- اعطای حق شهروندی به شرط ایجاد اشتغال برای 100 شهروند ترک جهت دریافت حق شهروندی ترکیه به 50 نفر تغییر کرد.
۴- برای دریافت امتیاز شهروندی در ترکیه، میزان حداقل سپرده گذاری سه ساله در بانک های کشور از 3 میلیون دلار به 500 هزار دلار آمریکا کاهش یافت.

لازم به توضیح است که فقط با داشتن یکی از شرایط بالا می توانید تابعیت کشور ترکیه را اخذ کنید . همینطور توجه به این نکته مهم است که سیستم خرید و دریافت اقامت ملک در ترکیه با هر بودجه ای همچون روال قبل پابرجاست و با حق شهروندی مستقیم متفاوت است .


گروه شرکتهای اکسترا با کادری حرفه ای و مشاوران درجه یک ، می تواند علاقمندان به دریافت امتیاز حق شهروندی با یکی از روشهای نامبرده را یاری نماید . از طریق این صفحه با ما در تماس باشید .


نکاتی مهم قبل از تصمیم گیری برای مهاجرت که بهتر است بدانیم

مهاجرت  از تلخ ترین شیرینی های خلقت است و شاید از همان روز اول پیدایش هستی  به وجود آمده  . مهم نیست پرستوی کوچکی باشیم و یا نهنگ ی بزرگ ، ماهی آزاد باشیم  و یا  انسانی با عقل و منطق ، به شکلی جادویی و فراتر از توانایی و اراده ما  ، حادثه ای  زندگی بخش و مرموزی به نام مهاجرت در همه تاریخ هستی در حال تکرار شدن است  و چه بسا تا آخرین روز آن هم ادامه پیدا کند.

مهاجرت با همه جذابیت های غیر قابل انکارش ،  برای همه موجودات و بخصوص ما انسانهای وابسته در آغاز آسان نیست  و شاید بسیاری از مهاجرت ها به دلیل تحمل نکردن این دوران در شروع به پایان می رسد . مهم نیست دلیل مهاجرت آب و هوا باشد ، زندگی جدیدی باشد ، مسائل سیاسی و اجتماعی ،  پول و ثروت و یا از سر اجبار باشد و بدتر حتی جنگ باشد ، تنوع پذیری ، پیشرفت و علم  و بسیاری دیگر ، اما در همه اینها یک چیز مشترک است و آن وابستگی عمیق از مکانی که در آن اولین تصاویر را به یاد داریم و یا اولین صداها را شنیده ایم و یا اولین قدمها را برداشته ایم و اولین کلام ها را با مادر و پدر شروع کرده ایم . شاید مهمترین دلیل سخت بودن مهاجرت این حس های عمیق و غیر ارادیست . اگر برای پیشرفت و زندگی  رو به رشد قصد مهاجرت کردید حتما به یاد داشته باشید که سختی های مسیر امری طبیعی برای رسیدن کامل شما به مقصد است و این نکته را فراموش نکنید که در دنیای پر از اطلاعات امروز ، علم و اطلاعات صحیح می تواند راه روشن و برنامه ریزی شما را برای مهاجرت در حد زیادی برای رسیدن به موفقیت افزایش دهد.

قبل از قصد مهاجرت به هر کشوری سعی کنید اطلاعات صحیح و سالمی را از شرکتهای معتبر کشور مقصد و همینطور دوستان و آشنایان موثق آن کشور به طور موازی دریافت کنید و اگر امکان سفر برایتان میسر می باشد حتما قبل از مهاجرت به شهر مقصد به آن سفر کنید و به جای دیدن مراکز توریستی به جزئیات شهر و مردم آن و برنامه های شغلی و اقامتی خود بپردازید.

ممکن است بعضی ها از سر ناچاری و نا امیدی و بدون پشتوانه های مالی و روحی تصمیم به مهاجرت بگیرند و ریسک مهاجرت  خود را در بالاترین حد ممکن قرار دهند ، اما بر اساس تجربه فکر می کنیم که بخصوص در زمان کنونی ، مهاجرت بدون پشتوانه و برنامه ریزی صحیح مالی و اجتماعی ، نتیجه رضایت بخشی نخواهد داشت . در پایان هر چند سیاست بسیاری از کشورها در جذب مهاجران بسیار سخت و حتی غیر ممکن شده است اما همیشه به دنبال راه های قانونی و رسمی برای این کار باشید و فریب نام کشورهای مطرح در ایران را نخورید . بهتر است به کشوری متوسط و خوب قانونا مهاجرت و زندگی کنید تا کشوری با محبوبیت هایی بزرگ نمایی شده به صورت غیر قانونی .

نکاتی که درباره مهاجرت به ترکیه حائز اهمیت است

۱- تدبین و تعیین اهداف کوتاه و بلند مدت قبل از مهاجرت به ترکیه

۲-تحقیق و بررسی از منابع صحیح و با تجربه

۳-توجه نکردن به حاشیه ها و شایعات افراد عادی

۴-مدیریت منابع و برآورد هزینه های مهاجرت

۵-انتخاب محل مناسب برای شروع زندگی ( خرید و اجاره ) و مدارس کودکان

۶-برنامه ریز ی مالی برای مدیریت هزینه های جاری

۷-انتخاب  نوع اقامت صحیح از ابتدای کار

۸- پس انداز حداقل یکسال هزینه های زندگی قبل از اقدام به مهاجرت

۹- پیدا کردن دید واقعی به موضوع شغل و  سختی های کارکردن خارج از کشور

۱۰- سرمایه گذاری شغلی با مشاوران متخصص  اکسترا و شروع بیزنس هایی که در آن تجربه دارید و یا خریداری شعب مطرح برای بالا بردن درصد موفقیت

۱۱- تغییر سبک زندگی به تدریج و  وفق دادن آداب و فرهنگ ها و مواد غذایی ها با کشور جدید


گروه اکسترا با کارشناسانی مجرب و دلسوز از مراحل اول تصمیم گیری برا ی مهاجرت تا خرید و اجاره ملک و روند اخذ اقامت و راه اندازی مشاغل جدید و ثبت نام فرزندان در بهترین مدارس و دانشگاه ها و بسیاری از موارد اجرایی دیگر همراه و دوست شما در ترکیه و استانبول خواهد بود .  مشاوره رایگان  با ما  قبل از هر تصمیم گیری برای مهاجرت ، به حتم راه را برای بهترین انتخاب ها برای خود و خانواده تان ایجاد خواهد کرد . در نظر گرفتن حفظ منافع شما  اصول پایه و  ابتدایی ما برای علاقمندان به زندگی در ترکیه خواهد بود . با ما در تماس باشید .